Tworzenie banerów internetowych

Czym jest banner internetowy?

Banner internetowy, to inaczej kreacja reklamowa, a dokładniej grafika przygotowana w konkretny sposób. Ma ona za zadanie skupić uwagę użytkownika, oraz zachęcić go do kliknięcia i zapoznania się z oferowaną usługą, bądź konkretnym produktem. Istnieje wiele metod jak i sposobów promocji oraz niezliczona ilość miejsc, w których taki banner można zamieścić. Począwszy od kampanii adwords, po umieszczenie go na prywatnych stronach internetowych kończąc. Ile miejsc promocji, tyle dostępnych rozmiarów i formatów, zatem ciężko uogólnić projektowanie bannera do konkretnego schematu, bowiem w zależności od okoliczności wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Istnieje jednak kilka zasad, które określają, jak powinna być skonstruowana taka kreacja reklamowa. Najważniejszą z nich jest to, aby kreacja reklamowa była prosta, minimalistyczna oraz zwracała na siebie uwagę. Dodatkowo warto zadbać o pomysłowe rozmieszczenie tekstu, którego swoją drogą nie może być zbyt wiele, ze względu na istniejące ograniczenia w postaci określonego rozmiaru. Oprócz tego, powinna zawierać przycisk, bądź inny element zachęcający użytkownika do kliknięcia. Dodatkowym plusem jest stworzenie bannera animowanego, który może de facto zawierać dużo więcej treści, a ponadto zwracać uwagę potencjalnego klienta w jeszcze bardziej wyraźny sposób.

Dlaczego odpowiedni banner to klucz do udanej kampanii reklamowej?

Odpowiednio zaprojektowany banner reklamowy wymusza swojego rodzaju interakcję z użytkownikiem oraz zachęca go do kliknięcia, co skutkuje przeniesieniem do strony sprzedażowej typu landing page, bądź produktu występującego w sklepie internetowym, a co za tym idzie może generować zwiększoną sprzedaż, bądź zainteresowanie produktem, czy usługą. W dodatku estetyczna kreacja reklamowa, pozwala na kojarzenie marki z profesjonalizmem i budowanie pozytywnego wizerunku brandu w internecie.

LOKALIZACJA

DANE KONTAKTOWE

kameal-design

67-120 Kożuchów, ul. Kościuszki 15/6

[email protected]

+48 725079255

FORMULARZ KONTAKTOWY

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Realizujemy usługi głównie dla klientów z miejscowości takich jak: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Nowa Sól