Optymalizacja stron internetowych

Dlaczego odpowiednia optymalizacja strony internetowej jest kluczowa?

Stworzenie strony internetowej ukazującej świadczone usługi, bądź stargetowanej na sprzedaż konkretnego produktu, ewentualnie strony wizytówki dla firm nie ogranicza się jedynie do jej stworzenia. Aby pozyskać klientów i zwiększyć sprzedaż produktów, tudzież usług trzeba zadbać o pozycję strony w wyszukiwarce Google lub użyć bardziej przystępnych metod promocji w Social Media. O ile w drugim przypadku, optymalizacja pomijając szybkość wczytywania oraz działania fh strony ma niewielki wpływ na sukces kampanii reklamowej, o tyle w przypadku strategii opartej na pozycjonowaniu strony internetowej w wyszukiwarkach jest już czynnikiem rankingowym, który wpływa na pozycję witryny. Warto więc zadbać o odpowiednią optymalizację zawartości witryny tak, by wczytywała się i działała jak najszybciej to możliwe oraz żeby żadne wczytywane w momencie ładowania strony internetowej zasoby nie były blokowane przez przeglądarkę. Warto zadbać również o cache’owanie treści, jeżeli jest ona obszerna, by uniknąć wczytywania wcześniej załadowanych do pamięci treści ponownie.

Jak optymalizujemy strony internetowe?

Tworząc witrynę internetową, sklep, stronę wizytówkę, stronę firmową, czy dowolny inny projekt na zlecenie klienta, w pakiecie podstawowym wykonujemy standardową optymalizację treści tak, aby strona była jak najbardziej wydajna oraz żeby komfort korzystania z niej był jak największy. Opcjonalną usługą jest stworzenie systemu cache’owania treści, czyli defacto pamięci podręcznej, który pozwala na wczytywanie tylko nowo dodanych treści w momencie ładowania strony. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi CDN, która z kolei niweluje opóźnienia między mało wydajnym serwerem WWW, a komputerem klienckim.

Optymalizacja przy tworzeniu strony internetowej

Stawiamy na profesjonalizm, a co za tym idzie każdy wykonany przez nas projekt jest zoptymalizowany w taki sposób, aby strona działała jak najwydajniej. Wprowadzane przez nas podstawowe działania optymalizacyjne to między innymi zredukowanie ilości ładowanych skryptów do minimum, ewentualnie ich minifikacja, zmniejszenie wagi plików javascript oraz css, bezstratna kompresja wszystkich obrazów na stronie oraz wyeliminowanie problemów z blokowaniem zasobów w momencie wczytywania strony. W przypadku korzystania z Google Fonts, są one ładowanie za pomocą Font Loadera, co eliminuje z kolei problem wyrenderowania treści przed wczytaniem finalnego wyglądu strony internetowej.

Jak optymalizacja wpływa na stronę internetową?

Odpowiednia optymalizacja to jeden z czynników wpływających na sukces strony internetowej w wyszukiwarkach, ale nie tylko. Takie działania pozwalają przyśpieszyć wczytywanie witryny, podnieść komfort korzystania z niej, oraz wpłynąć na pozycję strony w wyszukiwarkach ze względu na fakt bycia kluczowym czynnikiem rankingowym.

LOKALIZACJA

DANE KONTAKTOWE

kameal-design

67-120 Kożuchów, ul. Kościuszki 15/6

[email protected]

+48 725079255

FORMULARZ KONTAKTOWY

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Realizujemy usługi głównie dla klientów z miejscowości takich jak: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Nowa Sól