Tworzenie sklepów internetowych

Czym jest sklep internetowy?

Sklep internetowy, to „specjalna strona internetowa”, której główną funkcjonalnością jest możliwość sprzedaży produktów przez internet. Taka witryna zawiera między innymi kategorię, listing poszczególnych produktów, moduł koszyka, moduł zamówień i wiele innych narzędzi, dostępnych do użytku również przy sprzedaży stacjonarnej. Założenie sklepu internetowego paradoksalnie nie jest niczym skomplikowanym, jest wiele gotowych narzędzi, które w 99 procentach robią to za użytkownika, jednak trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to ma sens? Gotowe narzędzia „produkują” bliźniaczo podobne twory, które zawierają duplikowaną treść, która jest niezbyt dobrze postrzegana przez wyszukiwarki. Patrząc przez pryzmat tego, że główne źródło ruchu, które przekłada się na późniejszą sprzedaż to właśnie one – odpowiedź nasuwa się sama. Dodatkowo przed założeniem sklepu internetowego warto dokładnie rozeznać się w danej branży i mieć ustalony, konkretny plan działania.

Prowadzisz sklep stacjonarny? Rozszerz swoją działalność

Sklep internetowy to dobra alternatywa lub dodatkowa możliwość rozszerzenia działalności dla osób prowadzących sprzedaż stacjonarną. Rynek stacjonarny jest często niezbyt duży lub przesycony konkurencją, natomiast w internecie może to wyglądać zupełnie inaczej. Przechodząc, bądź zakładając dodatkowo sklep internetowy jesteśmy w stanie poszerzyć grono klientów oraz zwiększyć sprzedaż nawet o kilkaset procent w skali miesiąca. Dodatkowym atutem przejścia na działalność internetową jest możliwość prowadzenia globalnej sprzedaży oraz pracy z dowolnego miejsca na ziemi bez konieczności osobistego kontaktu z klientem. Cała obsługa klienta bowiem może opierać się na infolinii, bądź kontakt może być prowadzony tylko i wyłącznie drogą mailową.

Dropshipping dla początkujących

Chcąc rozpocząć sprzedaż internetową, jest wiele możliwości. Wiele osób porywa się na głęboką wodę i wybiera sprzedaż tradycyjną, która wymaga od przedsiębiorcy posiadania swojego magazynu, inwestycji w produkty oraz obsługi kurierów, paczek, zwrotów. Jak widać, jest to dosyć spory zasób obowiązków, a nie każdy na początek chce ryzykować własne środki, będąc niepewnym sukcesu. W takich przypadkach pojawia się pojęcie dropshipping – czyli oferowanie w swoim sklepie produktów z magazynu hurtownika, dodając tylko i wyłącznie swoją marżę. Niweluje to koszty magazynowania towaru, jego zamawiania czy ostatecznie obsługi zwrotów, ponieważ za wszystko odpowiada firma oferująca nam dropshipping. Jesteśmy tylko pośrednikiem. Jest to dobra opcja na start, by sprawdzić, czy nasza sprzedaż ma w ogóle jakikolwiek sens.

Automatyzacja sprzedaży produktów

W przypadku prowadzenia działalności na zasadach dropshippingu, możemy w pełni zautomatyzować swój biznes, zajmując się jedynie obsługą ewentualnej infolinii, czy maili. Począwszy od wysyłania zestawień do hurtownika, w którym to system jest w stanie pobrać dane, stworzyć odpowiedni raport i wysłać go bez naszego udziału, po stałe aktualizowanie stanów magazynowych, zdjęć, czy cen na podstawie pobieranego cyklicznie pliku .xml od usługodawcy. Każdy z nich bowiem, udostępniając metodę dropshippingu zobowiązuje się do udostępnienia takiego pliku. Stąd łatwa droga do pełnej automatyzacji sprzedaży, wystarczy prosty integrator i wykorzystanie API platformy sprzedażowej, z której korzystamy.

Jak odpowiednio dobrać platformę sprzedażową?

Twórcy systemów sprzedażowych prześcigają się w jak najlepszym zaprezentowaniu swojego produktu, tworząc coraz to nowe narzędzia i rozszerzenia. Odpowiednie dobranie platformy, to przede wszystkim określenie orientacyjnej ilości dziennego ruchu, oraz dokonywanych transakcji. W przypadku małych sklepów, w zupełności wystarcza Wordpress z dodatkiem WooCommerce, do którego dodatkowo powstało multum przydatnych wtyczek. Dla większych sklepów, sugerujemy klientom zastosowanie systemu zarządzania treścią Shoper, czy Magento.

Orientacyjne koszta stworzenia sklepu internetowego

Na koszt stworzenia sklepu internetowego wpływa wiele czynników, między innymi: wielkość sklepu, wykorzystana platforma, ilość dodatkowych funkcjonalności, dodatkowe podstrony, ilość niezbędnych rozszerzeń. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego też w tym przypadku nie można podać konkretnej ceny.

LOKALIZACJA

DANE KONTAKTOWE

kameal-design

67-120 Kożuchów, ul. Kościuszki 15/6

[email protected]

+48 725079255

FORMULARZ KONTAKTOWY

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Realizujemy usługi głównie dla klientów z miejscowości takich jak: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Nowa Sól