Szablony Wordpress

Czym jest wordpress?

Wordpress to dosyć znany w branży system zarządzania treścią (CMS) pozwalający na budowę stron internetowych nieco mniej doświadczonym użytkownikom. Dokumentacja jest obszerna i przy odrobinie chęci pozwala zbudować bez większego wysiłku prostą stronę internetową w kilka chwil. Wordpress’a wykorzystuje się głównie do małych blogów, stron firmowych, czy innego typu mniejszych projektów. Znajdą się śmiałkowie, którzy wykorzystują ten system do tworzenia sklepów internetowych, ale w naszej opinii jest to niezbyt dobry pomysł. Wordpress jest dosyć słabo zoptymalizowany, co prawda – istnieją dodatkowe rozszerzenia pozwalające na poprawienie sytuacji, aczkolwiek nigdy nie będzie to rozwiązanie kompleksowe oraz lepsze od dedykowanej strony internetowej, czy autorskiego systemu zarządzania treścią. Niemniej jednak warto rozważyć opcję skorzystania z niego w przypadku chęci stworzenia małego projektu, a w przypadku ewentualnego sukcesu pomyśleć nad przejściem na bardziej sensowny system zarządzania treścią.

Dlaczego w wielu przypadkach warto z niego skorzystać?

Wordpress sprawdza się w przypadku małych stron internetowych, oraz osobistych, firmowych blogów. Może być również wykorzystywany jako swojego rodzaju rozszerzenie do istniejącej strony internetowej jako blog branżowy. Zatem, dlaczego warto z niego skorzystać? Pozwala on na samodzielne stworzenie strony internetowej bez większej wiedzy programistycznej. Wystarczy kilka kliknięć, połączenie z bazą danych i taka witryna jest gotowa do pracy. Dodatkowo modułowość i czytelny panel administratora jest na pewno dużym plusem dla osób ceniących sobie prostotę użytkowania. Nie sprawdza się on jednak w przypadku dużych, z założenia dużych serwisów internetowych.

Tworzenie dedykowanych szablonów

Wykorzystując środowisko Wordpressa, tworzymy dedykowane szablony na potrzeby klientów dostosowane do określonych potrzeb. Taki szablon może zawierać nie tylko sam design w formie widocznej strony internetowej pod wskazanym adresem, ale dodatkowo rozbudowane opcje administracyjne owym szablonem, typu dynamiczna podmiana treści, kolorystyki, logotypu, paneli bocznych i tym podobne. Posiadanie dedykowanego szablonu zatem jest dobrym rozwiązaniem i daje wiele ewentualnych możliwości modyfikacji dla klientów nieco mniej obytych w zarządzaniu stroną internetową.

LOKALIZACJA

DANE KONTAKTOWE

kameal-design

67-120 Kożuchów, ul. Kościuszki 15/6

[email protected]

+48 725079255

FORMULARZ KONTAKTOWY

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Realizujemy usługi głównie dla klientów z miejscowości takich jak: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Nowa Sól