Grafika komputerowa

Dlaczego warto zadbać o przyciągającą grafikę?

Prowadząc biznes, czy mając w zamiarze promocję dowolnego produktu, bądź usługi warto zadbać o przyciągającą, estetyczną grafikę, która będzie kojarzona z profesjonalizmem, zbuduje odpowiedni branding, a przede wszystkim wywoła zaufanie w oczach potencjalnego klienta, co może przełożyć się na zwiększoną sprzedaż, czy popyt na świadczone usługi. W dodatku odpowiednia prezencja pozwala zyskać na tle konkurencji.

Czym różni się grafika wektorowa, a rastrowa?

Grafika, grafice nie równa. Bardziej popularna, a zarazem tańsza forma wykonania grafiki, to grafika rastrowa. Charakteryzuje się między innymi tym, że traci na jakości przy skalowaniu, ze względu na metodę jej tworzenia (składa się z tysięcy pikseli). Grafikę rastrową tworzyć można za pomocą każdego dostępnego programu graficznego, dzięki czemu zajmuje ona mniej czasu i jest bardziej przystępniejsza. Tego typu grafikę, wykorzystuje się głównie przy tworzeniu layoutów stron internetowych, bannerów, czy materiałów reklamowych na potrzeby wykorzystania w sieci, czy identyfikacji wizualnej w formie logo tylko do użytku na stronie internetowej w określonym rozmiarze. Jeżeli zachodzi potrzeba wykorzystania grafiki, która będzie skalowalna, dzięki czemu nie straci na jakości podczas zmieniania jej rozmiaru w celu dostosowania do określonych warunków, wykorzystuje się grafikę rastrową. Jest to nieco droższe, ponieważ wymaga skorzystania z nieco bardziej specjalistycznego oprogramowania, a co za tym idzie jest bardziej czasochłonne. Tak przygotowana grafika może być wykorzystywana do tworzenia identyfikacji wizualnej w formie logo do wykorzystania ogólnego (strona internetowa, bannery, ulotki, wizytówki itp.) oraz w rzadszych przypadkach do tworzenia wizytówek, czy ulotek reklamowych, ewentualnie projektu bannerów do wykorzystania w różnych miejscach i formatach.

Grafika na potrzeby reklamowe

Odpowiednia reklama, dźwignią handlu. W wielu przypadkach zachodzi potrzeba zareklamowania swoich usług, czy oferowanego produktu w social media, czy za pomocą kampanii adwords, ewentualnie umieszczanych na zaprzyjaźnionych stronach internetowych bannerów. Stworzenie takiego materiału wbrew pozorom nie jest proste i na jego sukces (czyt. konwersję tworzonej kampanii reklamowej) wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest postrzeganie użytkownika, a dokładniej – banner musi rzucać się w oczy i zachęcać do kliknięcia oraz zapoznania z ofertą, pod nim się kryjącej. Istnieje wiele formatów, czy rozmiarów takich materiałów, jednak zazwyczaj są to stosunkowo małe grafiki, nie pozwalające na zamieszczanie zbyt wielu tekstów reklamowych. W naszej ofercie znajdują się bannery minimalistyczne, dostosowane w odpowiedni sposób do określonej kampanii, generujące wysoką konwersję, przekładającą się na zwiększoną sprzedaż.

Identyfikacja wizualna

Wiele firm, czy osób prywatnych umniejsza znaczenie logo w swoich działaniach marketingowych, czy reklamowych. To duży błąd, ponieważ odpowiednie logo będzie zawsze kojarzone z prowadzoną działalnością i za jego pomocą budowany będzie odpowiedni branding. Identyfikacja wizualna w formie loga, nie może być zatem przypadkowym zlepkiem grafik, czy tekstów zawierających nazwę firmy i ikonę, a dokładnie przemyślanym projektem, nawiązującym swoim designem, czy elementami szczególnymi do cech szczególnych określonej działalności. Tworzone przez nas projekty, spełniają wymienione wytyczne, a dodatkowo są estetyczne i tworzone w minimalistycznym stylu, który kojarzony jest z wysokim profesjonalizmem.

Projekty stron internetowych

Odpowiednio przygotowany projekt strony internetowej jest kluczem do sukcesu. Na wysoki poziom takiego layoutu wpływa wiele czynników, między innymi: czytelność, rozmieszczenie elementów, komfort użytkowania, wygląd wersji mobilnej, czy kolorystyka. Schludny i minimalistyczny projekt przekłada się na zwiększenie zainteresowania klientów, którzy kojarzą markę z profesjonalizmem. Tworząc owe projekty, kierujemy się czynnikiem UX oraz prostotą użytkowania. Dodatkowo przykładamy szczególną uwagę co do harmonii wykorzystanych barw, aby jak najlepiej ze sobą współgrały.

LOKALIZACJA

DANE KONTAKTOWE

kameal-design

67-120 Kożuchów, ul. Kościuszki 15/6

[email protected]

+48 725079255

FORMULARZ KONTAKTOWY

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Realizujemy usługi głównie dla klientów z miejscowości takich jak: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Nowa Sól